SK Spartak Rychnov u Jablonce n.N. http://spartakrychnov.cz Aktuality Copyright 2008 - 2017, SK Spartak Rychnov u Jablonce n.N. vagy@volny.cz (Vagy) webmaster@spartakrychnov.cz (webmaster@spartakrychnov.cz) cs Spartak proti Zásadě http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=240 V <b>sobotu 8.4.2017</b> musel Spartak kvůli promáčenému hřišti odehrát své domácí utkání v Železném Brodě na umělé trávě. Spartak chtěl potvrdit své postavení v tabulce a hned od začátku zatlačil Zásadu na jejich půli a vypracoval si i několik šancí, ale bez gólu.<br>Ve 30. minutě využil zmatku v naší obraně Šupík a poslal Zásadu do vedení. Spartak ale rychle odpověděl Kubou Kalinou, který šikovně přehodil hostujícího gólmana a srovnal na 1:1. Ve 40. minutě jsme kopali penaltu, ale Martin Procházka ji neproměnil (nedal ji už minulé kolo) a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku.<br>Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. V 56. minutě špatně vykopl hostující brankář, míč se dostal ke Kubovi Kalinovi a ten střelou z půlky hřiště poslal Spartak do vedení. Hosté pak začali více zlobit domácí obranu a ta měla čím dál víc starostí se zlepšenou hrou Zásady. V 77. minutě dostal Kuba Kalina přesnou přihrávku na velké vápno a střelou k tyči završil svůj hattrick na 3:1 pro Spartak.<br>V závěru ještě hostující Srbek trefil tyč naší branky. Utkání s přehledem pískal Mikula a na čarách mu asistovali Fridrich s Brožkem. Příští víkend se odehraje šlágr kola, kdy aktuálně vedoucí Spartak zajíždí do Břízek, kde se utká o 1. místo se Mšenem B. Tue, 11 Apr 2017 07:13:45 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news240 Spartak doma porazil Plavy http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=239 V <b>sobotu 27.8.2016</b> přivítal Spartak na svém hřišti hosty z Plavů a utkání začal parádně, když v 6. minutě po levé straně utekl Jára Jindra a jeho centr do vápna našel hlavu Lukáše Vondráka, který otevřel skóre.<br>Ve 12. minutě bylo zase veselo, když znovu centroval Jarda Jindra a na jeho krasný centr si naběhl Dominik Dupač a zvýšil vedení domácích na 2:0. Spartak byl lepší a nepouštěl hosty z Plavů do žádných vyložených šancí. Ve 30. minutě už to bylo 3:0, když se po rohu hlavou prosadila nová posila Spartaku, Roland Kusebauch.<br>Po změně stran hosté snižili Čermákem po chybě naší obrany. V 53. minutě kopal Spartak volný přímý kop, na který si naběhl R. Kusebauch a zvýšil na 4:1. Hosté ještě se pokusili s utkáním něco udělat, když snížili Čermákem na 4:2. Zdramatizování zápasu ale Spartak nepřipustil a tak Dominik Havlíček zapsal svou brankou konečné skóre 5:2 pro domácí. Tue, 06 Sep 2016 07:27:32 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news239 Spartak remizoval s Tanvaldem http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=238 V <b>sobotu 7.5.2016</b> Spartak přivítal na svém pažitu Tanvald. Podle informací od vedení Tanvaldu přijelo jejich C mužstvo. Zápas začal náporem Spartaku a ve 3. minutě jsme trefili břevno. Spartak hosty zavřel na jejich půlce a tlačil se do zakončení, ale bez golového efektu.<br>Hosté využili šanci, když utekl hostující Svoboda a poslal Tanvald do vedení. Byla to také první a poslední střela hostí v 1. poločase. Ve 34. minutě byl faulován v pokutovém území domácí hráč a následnou penaltu proměnil s přehledem Ducháček. Vyrovnal tak na 1:1. Spartak ještě přidal na obrátkách a do šatny přidal ještě jeden gól, když se po centru do vápna trefil Michal Viktora hlavou a upravil na poločasových 2:1 pro Rychnov.<br>Do druhého poločasu nastoupili naši s odhodláním zvýšit vedení, ale nějak se přestalo dařit a začaly se vršit chyby. Po jedné takové chybě Tanvald srovnal stav na 2:2. Od té doby bylo po fotbale. Tanvald začal zdržovat, zakopávat míče, polehávat a diskutovat z rozhodčím.<br>V 90. minutě mohl rozhodnout utkání domácí Dominik Dupač, ale jeho přízemní střelu gólman hostů chytil. Utkání tak skončilo remízou 2:2. Zápas dobře odřídila trojice rozhodčích v čele s panem Diringerem. Mon, 09 May 2016 06:48:59 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news238 Spartak rozstřílel Jenišovice B http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=237 V <b>sobotu 16.4.2016</b> se Spartak na hřišti potkal s celkem <b>Jenišovic B</b>. Naši vstoupili do zápasu parádně, když ve 3. minutě utekl po pravé straně Kamil Kubát a krásným centrem do vápna našel Járu Jindru, který střelou z voleje trefil přesně růžek hostující branky a domácí vedli.<br>Spartak zatlačil hosty na jejich půli, vypracoval si i šance a snažil se, ale bez gólového efektu. Domácí se dočkali ve 42. minutě, kdy centr do vápna zpracoval Jára Jindra a patičkou posunul Kubovi Kalinovi, ktery zvýšil na poločasových 2:0.<br>Po změně stran byl obraz hry stejný, domácí tlačlili a hosté bránili. V 51. minutě utekl po levé straně Jára Jindra a jeho centr našel ve vápně Tomáš Janků, který střelou k tyči zvýšil vedení na 3:0. O deset min později už to bylo 4:0, když rohový kop Martina Procházky skončil v bráně hostů.<br>Na 5 :0 zvýšil v 63. minutě Kuba Kalina, když vyraženou střelu uklidil hlavou do brány. Potom se už zapas dohrával bez vyložené šance a tak jsme si připsali první jarní vítězství. Tue, 19 Apr 2016 13:13:22 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news237 Maršovice poprvé ztratily body http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=236 V <b>sobotu 17.10.2015</b> se Spartak utkal ve šlágru kola s vedoucím týmem soutěže <b>Maršovicemi</b>, které ještě neztratily ani bod. Díky změně hřiště byly domácím celkem Maršovice, ale utkání se hrálo v Rychnově.<br>Od začátku se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách. V první půli měly velkou šanci Maršovice, když míč skončil na tyči naší branky.<br>Fotbal se hrál pohledný, tvrdý, ale bez záludností. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Po změně stran byl obraz hry stejný, ale branka ne a ne padnout.<br>V 81. minutě Maršovice kopaly pokutový kop po faulu Kamila Kubáta na hostujícího Lupu. K penaltě se postavil maršovický Serbus, ale penaltu trestuhodně zahodil 2 metry vedle branky.<br>V 87. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Stolín z Maršovic a Spartak přitlačil Maršovice na jejich půlku a tlačil se do zakončení. Výhru jsme mohli strhnout na svoji stranu v 89. minutě, kdy Jára Jindra střelou těsně minul branku Maršovic. Zápas tak skončil zaslouženou remízou. Mon, 19 Oct 2015 12:32:21 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news236 Rychnov - Malá Skála http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=235 V <b>sobotu 12.9.2015</b> se Spartak utkal doma s hosty z <b>Malé Skály</b>.Utkání se hrálo ve svižném tempu a již v 1. minutě se Spartak se štěstím dostal do vedení, které zajistil Kuba Kalina. Ten o 2 minuty později trefil síť podruhé, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. O další 2 minuty později zahrozili hosté, když trefili nejprve břevno a pak ihned krásnými nůžkami mířili těsně nad.<br>Hra byla vyrovnaná, ale hosté hrozili častými brejky, na které naštěstí domácí obrana dobře reagovala. V 25. minutě po obrovském závaru před brankou hostí mířil Kuba Kalina hlavou těsně vedle. Ve 32. minutě udělal obrovskou chybu při rozehrávce náš brankář Zdenda Lumnitzer, kdy místo odkopu volil kličku dotírajícímu útočníkovi soupeře, ten mu ale míč vypíchl a bylo srovnáno. V té chvíli hrozili častějšími útoky hosté, ale aktivita se pomalu začala přesouvat na kopačky Spartaku.<br>Ve 35. minutě zatáhl zleva Jára Jindra, přesným pasem nalil Kubovi Kalinovi a ten se již nemýlil. O 3 minuty později završil Kuba Kalina hattrick, když po špatném odkopu obránce hostů, opět centroval Jára Jindra a naservíroval Kubovi míč přímo na hlavu a Kuba trefil.<br>V druhé půli už Spartak na hřišti jasně dominoval přidal a svou převahu zúročil dalším gólem v 53. minutě Tomáš Janků, když poslal míč do sítě Malé Skály ostrou střelou po zemi. V 69. minutě pak hosté po samostatném úniku z půli hřiště při ojedinělé šanci korigovali na konečných 4:2 pro Spartak. Mon, 14 Sep 2015 09:18:49 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news235 Rychnov - Zásada B http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=234 V <b>sobotu 5.9.2015</b> se Spartak představil v nové sezóně poprvé na domácím hřišti. Domácí chtějí po sestupu z 1.B třídy do okresu opět atakovat postupové příčky.<br>Po vydřeném vítězství minulý týden v Jenišovicích poměrem 3:2 (3:0) přivitali <b>Zásadu B</b>. Spartak začal tlakem, kterým si vytvořil několik brankových příležitostí. Ve 27. minutě utekl Jára Jindra, předložil míč Martinovi Pfeiferovi, který poslal domácí do vedení.<br>Na konci 1. poločasu všem zatrnulo, když hostující gólman Soukup při obranném zákroku vyrazil míč, hlavou narazil do tyče a upadl do bezvědomí. Hráči mu poskytli první pomoc a sanita ho odvezla do nemocnice s podezřením na otřes mozku.<br>Druhý poločas se už odehrával jen na půlce Zásady. Spartak valil jeden útok za druhým. Ve 47. minutě nová posila Michal Viktora vstřelil druhý gól. O pár minut později zvýšil Kuba Kalina na rozdíl 3 branek. Domácí ještě přidali do konce utkání další dvě branky a upravili na konečných <b>5:0</b>.<br>Gólmanovi hostí Soukupovi přejeme brzké uzdravení a bezproblémový návrat na hřiště. Mon, 07 Sep 2015 12:08:34 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news234 Rychnov - Horní Branná http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=233 V <b>neděli 31.5.2015</b> zajížděl Spartak do <b>Horní Branné</b> s cílem něco uhrát, nejlépe vyhrát a udržet ještě šanci na záchranu soutěže.<br>Řešili jsme problém s gólmanem a tak se do brány postavil hráč z pole Lukáš David. Od začátku byla hra vyrovnaná. První šanci měl Spartak, kdy Sedlmajerova hlavička skončila vedle domácí branky.<br>Rychnov přitlačil, začal být důraznější v soubojích a vypracoval si i gólové šance. Ve 28. minutě nás podržel gólman. Ve 36. minutě jsme se dočkali, když nás Parangelski hlavou poslal do vedení. Těsně před přestávkou jsme mohli zvýšit své vedení, ale domácí hráč vyhlavičkoval balón letící do branky.<br>Druhá půle začala opět naším náporem i s nějakými šancemi. V 69. minutě se ale podařilo domácím vyrovnat. Spartak bojoval a snažil se vstřelit gó, což se povedlo Atanasi Krastevovi, který využil zmatku v domácí obraně a poslal nás do vedení. Domácí pak mohli srovnat v 86. minuě z penalty, ale David Lukáš ji domácímu gólmanovi chytil.<br>Odvážíme si cenné vítězství a doufáme, že se povede soutěž udržet.<br><br>Sestava:<br>David - Petr, Kubát F, Procházka, Scholz, Jindra (63.Krastev), Parangelski, Kubát K, Král, Kalina, Sedlmajer (74 Nosek)<br>100 diváků<br>Rozhodčí: Jirák, Blaschke, Frýda Wed, 03 Jun 2015 06:34:19 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news233 Rychnov - Rovensko http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=232 Spartak čekají 4 zápasy na hřištích soupeřů, tím prvním byl v <b>sobotu 23.5.2015</b> přetěžký zápas v <b>Rovensku</b>.<br>Nekteří hráči už boj za udržení soutěže vzdali a tak ani nepřišli na zápas. Spartak tak odjel s 11 bojovníky. Prvních 10 minut byla hra vyrovnaná, ale pak už začínala převyšovat kvalita domácích hráčů. V 11. minutě udeřili domácí poprvé, když domácí Valentin střelou k tyči poslal Rovensko do vedení.<br>V 17. minutě to bylo 2:0, když střela z hranice vápna skončila v naší brance. Ve 27. minutě Pařík svým druhým gólem poslal Rovensko už do tříbrankového vedení. Jenom díky Zdendovi Lumnitzerovi v naší brance a neschopnosti domácích střelců skončil první poločas 3:0.<br>Do druhého poločasu se naši hecli a bránili výsledek. Domácí měli tolik šancí, že výsledek mohl být i dvouciferný, ale torzo Spartaku bojovalo a dřelo. Výsledkem 3:0 tak skončil i zápas.<br><br><b>Sestava Rychnova</b><br>Lumnitzer - David, Scholz, Procházka, Mahdal, Pfeifer, Parangelski, Kubát, Král, Jindra, Krastev<br>120 diváků<br>Rozhodčí: Maruška, Přikryl Jan, Přikryl Jaroslav Mon, 25 May 2015 07:01:43 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news232 Rychnov - Jilemnice http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=231 V <b>neděli 17.5.2015</b> se Spartak naposledy v jarní části soutěže představil na domácím hřišti, tentokrát proti <b>Jilemnici</b>.<br>V utkání dvou mužstev ze spodní části tabulky šlo o hodně. Domácí chtěli potvrdit vítězství z minulého týdne proti Smržovce a výhrou se tak dotáhnout na celky před nimi. Hosté z Jilemnice se chtěli výhrou dostat do klidnějších pater tabulky.<br>Obě mužstva začala opatrně, ale větší převahu měl Spartak, hráči se tlačili před branku hostí, ale bez gólového efektu. Největší šanci Spartaku měl v prvním poločase Kuba Kalina, když jeho hlavička skončila těsně vedle branky.<br>Jilemnici se podařilo ve 28. minutě jít do vedení, když si centr do vápna srazil domácí Ondra Petr nešťastně do branky.<br>Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním otočit skóre na svoji stranu. Nový hráč na hřišti Atanas Krastev se nejlépe zorientoval ve vápně a střelou srovnal skóre na 1:1. Hosté si začali také vypracovávat nějaké šance, ale naštěstí pro nás bez efektu. V 68. minutě mohl vstřelit gól Kamil Kubát, ale jeho střelu gólman Jilemnice se štěstím vyrazil na roh.<br>Spartak se dočkal v 74. minutě, kdy si Martin Pfeifer krasně zpracoval míč a ve vápně našel Jakuba Kalinu, který poslal střelou Rychnov do vedení. Spartak mohl potvrdit vítězství v samém závěru, kdy šli domácí hráči sami na gólmana hostů, ale akci totálně zazdili.<br>Rychnov si připsal důležité 3 body a čeká ho ještě těžký boj o záchranu. Mon, 18 May 2015 07:24:16 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news231 Rychnov - Velké Hamry B http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=230 V <b>neděli 3.5.2015</b> se utkal Spartak na domácím hřišti s hosty z <b>Velkých Hamrů “B”</b>. Pro domácí to byla poslední šance chytit se stébla záchrany v B třídě.<br>Od začátku utkání se hrál svižný fotbal s úrovní odpovídající krajské soutěži, nechyběla bojovnost ani nasazení. Větší část prvního poločasu se odehrávala ve středu hřiště, bez vážnějšího ohrožení jak branky domácích, tak hostů.<br>Největší šanci prvního poločasu měli hosté, když jejich střela skončila na břevně naší branky.<br>Do druhého poločasu nastoupil lépe Spartak, který si začal vypracovávat i brankové příležitosti. Nejblíže ke gólu jsme měli v 65. a 79. minutě kdy Kuba Kalina trefil 2x tyč. V 85. minutě vymyslel pomezní Trdla s hlavním rozhodčím trestný kop pro hosty, k němu se postavil Prousek a vystřelil hostům vítězství.<br>Nesmím také opomenout nejlepšího hráče na hřišti a to hlavního rozhodčího Lopuszynského, který se rozhodl že vezme otěže zápasu do svých rukou. K údivu jak domácích, tak hostů začal pískat nesmyslné fauly, vytahovat žluté karty a kouskovat hru nesmyslným pískáním. Fotbal je kontaktní sport, to nejsou šachy.<br>Tento rozhodčí pískal už ve <b>středu 29.4.2015</b> odložený zápas Spartaku s Pěnčínem a pískal to samé. Jednoduše řečeno tento rozhodčí fotbalu nerozumí a nemá na to, aby pískal krajskou soutěž, potažmo žáky v okrese.<br>Na utkání byl přítomen i delegát utkání, tak doufám, že hlavní rozhodčí bude potrestán. Jsem zvědav jak se k tomu postaví OFS Liberec (disciplinární komise). Tue, 05 May 2015 06:39:00 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news230 Rokytnice - Rychnov http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=229 Muži Spartaku zajížděli <b>v sobotu 25.4.2015</b> na hřiště Rokytnice, která je v tabulce mezi mužstvy ohroženými sestupem.<br>Spartak odjel pouze s 11 lidmi (ostatní mají jiné záliby, než pomoc se záchranou krajské soutěže). Zápas byl od začátku vyrovnaný s mírnou převahou Spartaku, který držel více míč na kopačkách.<br>Největší šanci měl ve 21. minutě Novotný, když jeho tvrdou střelu zablokoval domácí bek. Pohroma pro Spartak přišla ve 34. minutě, kdy Branimir Parangelski na půli ve snaze trefit balón sestřelil domácího hráče a viděl 2. žlutou kartu a zároveň červenou. První žlutou kartu dostal na popud domácích fanoušků.<br>Domácí mohli vstřelit gól před půlí, ale zmatek v hostující obraně ještě hosté se štěstím vyřešili. Po změně stran zmrazil domácí fandy Novotný, který dostal pas od Kubáta a sprintem přes půl hřiště doběhl balon a střelou do středu branky poslal Spartak do vedení.<br>Po gólu se Rychnov v deseti zatáhl a začal bránit výsledek, jenže tlak domácích nešel zastavit a ti srovnali na 1:1.<br>Spartak se už jenom bránil a domácí ještě dvěma góly otočili vývoj utkání na svoji stranu.<br><br>sestava: Lumnitzer - David, Nosek, Král, Procházka, Pfeifer, Kubát, Kalina, Jindra, Novotný, Parangelski<br>ČK: 34. minuta Parangelski<br>40 diváků Mon, 27 Apr 2015 07:18:49 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news229 Rychnov - Mšeno "B" http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=228 V dohrávce odloženého zápasu ve <b>středu 22.4.2015</b> přivítali domácí rezervu Mšena. Od začátku se hrál svižný fotbal s akcemi na obou stranách.<br>Hosté se mohli dostat do vedení, ale střela Koudelky se odrazila naštěstí pro nás od tyče ven. Na druhé straně se k míči dostal domácí Kuba Kalina a jeho střelu gólman hostí vyrazil nohou na roh. Branku se podařilo vstřelit až ve 31. minutě Petrovi Mahdalovi, kdy jeho přízemní střela skončila v bráně. Za stavu 1:0 pro Spartak skončil i první poločas.<br>Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté ze Mšena a zatlačili domácí na jejich půlku. Jenže domácí se nájezdům bránili dobře. V 56. minutě rozhodčí nařídil pokutový kop pro Mšeno, ale domácí čapák Pety Novotný střelu exligového Jirouška vykopl nohou. Spartak držel těsný výsledek a bojoval.<br>Ale v 61. minutě obránci neuhlídali na malém vápně Jirouška, který vstřelil vyrovnávací gól na 1:1. Do konce zápasu se už nic výrazného nestalo a tak remíza je zasloužená. Thu, 23 Apr 2015 08:23:44 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news228 Rychnov - Držkov http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=227 V <b>neděli 19.4.2015</b> se muži Spartaku představili letos poprvé na domácím hřišti a nastoupili proti soupeři, který patří do špičky soutěže.<br>Od začátku utkání se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Jednu z nich proměnili hosté již v 6. minutě, když ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval hostující Dvořák a hlavou poslal hosty do vedení.<br>Ve 31. minutě utekl obraně hostů Martin Pfeifer, ale s jeho střelou si gólman hostí Zelenka poradil. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro hosty.<br>Po změně stran chtěli domácí něco udělat s výsledkem, ale zkušené mužstvo Držkova je k ničemu téměř nepustilo.V 60. min pláchnul hostující Ševčík a v oslabení po předchozí udělené červené kartě hostujícímu hráči zvýšil vedení Držkova na 2:0. Jiskru naděje vykřesal Martin Pfeifer, když v 80.min. přehodil gólmana a snížil na 1:2. V 89. minutě ale vybojoval opět hostující Ševčík balon a krásnou střelou do šibenice upravil na konečných 3:1 pro Držkov.<br>Pokud se chceme chtějí udržet v krajské soutěži, musíme bezpodmínečně začít bodovat, ta šance pořád žije. Tue, 21 Apr 2015 06:52:30 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news227 Volejbalové novinky http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=226 Protože <b>Spartak</b> není jen <b>fotbal</b>, ale pod svými křídly zahrnuje i další sporty, dohodli jsme se s trenérem dívčího oddílu <b>volejbalistek Spartaku</b>, že se na těchto stránkách nyní nově budete setkávat i s informacemi ze života tohoto oddílu.<br>Těšíme se na spolupráci a doufáme, že tím přispějeme k rozšíření okruhu čtenářů našich stránek a rozmnožíme i okruh našich příznivců na Facebooku. Tue, 24 Feb 2015 10:24:01 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news226 Vydřené a zasloužené vítězství Spartaku http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=225 V Horní Branné začali instalovat umělé zavlažování trávníku a tak se <b>nedělní utkání 2.11.2014</b> přeložilo do Rychnova.<br>Spartak chtěl doma na plno bodovat a vzdálit se od sestupových míst. Zpočátku utkání byli o něco lepší hosté. Ve 12. minutě měli velkou šanci, ale ta našttěstí pro nás zůstala bez využití.<br>A jak se říká, NEDÁŠ - DOSTANEŠ se potvrdilo ve 14. minutě, kdy centr Sedlmajera uklidil do branky Martin Pfeifer. A v 16. minutě si Martin opět naběhl na centr a zvýšil na 2:0 pro Spartak.<br>Ve 26. minutě mohl uklidnit domácí Jára Jindra alias Messi, ale jeho střela skončila těsně nad brankou. Ve 40. minutě se hostům podařilo snížit, když Peti neudržel střelu a ta mu proklouzla do branky.<br>Do druhého poločasu jsme nastoupili my a naše šance ve 47. a 49. minutě volaly po brance. A tak to udeřilo na druhé straně, když domácí obrana neuhlídala hostujícího útočníka a ten srovnal na 2:2.<br>Spartak to nezlomilo a makal dál. V 57. minutě utekl po levé straně Sedlmajer, povodil si obránce a milimetrovou přihrávkou našel Atanase Krasteva, který poslal Spartak do vedení. Domácí zlepšili obranu a hosty už k ničemu vážnému nepouštěli.<br>V 72. minitě po skrumáži v pokutovém území hostí se nejlépe orientoval Sedlmajer a potvrdil vítězství brankou na konečných 4:2 pro Spartak. Tue, 04 Nov 2014 07:26:38 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news225 Doma proti Rovensku opět bez bodu http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=224 V <b>neděli 26.10.2014 </b> čekal Spartak velmi těžký úkol, obrat favorita z <b>Rovenska</b> o nějaký bod. Už ve 3. minutě dostal míč krásnou uličkou hostující Koudelka, utekl domácí obraně a poslal hosty do vedení. Domácí to nepoložilo a bojovali.<br>Ve 13. minutě utekl Martin Pfeifer a jeho tečovaná střela skončila za zády hostujícího gólmana. Ve 31. minutě bylo ještě veseleji, když se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe orientoval Sedlmajer a zvýšil na 2:1.<br>Ve 41. a 43. minutě se opakovala navlas stejná situace jako minulý týden, když v rozmezí dvou minut hosté vstřelili 2 slepené góly. Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté, když střela Malého skončila v brance.<br>V 74. minutě utekl Sedlmajer, ale jeho střela skončila vedle tyče hostující branky. Domácí chtěli se zápasem ještě něco udělat, ale na zkušené mužstvo z Rovenska prostě neměli. Mon, 27 Oct 2014 13:12:54 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news224 Z výletu do Jilemnice bez bodů a nakopáni http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=223 V <b>sobotu 18.10.2014</b> jsme zajížděli do <b>Jilemnice</b>, která minulou sezónu hrála 1.A třídu ve 12(!) lidech. Jeli jsme pěkným mikrobusem, ve kterém bylo skoro více fanoušků než hráčů a kochali se podzimní krajinou.<br>Utkání bylo od začátku vyrovnané, hrálo se od vápna k vápnu bez brankových příležitostí. Tu naši největší měl Tomáš Janků, ale místo střely se otáčel s balónem někam k lesnímu porostu až balon ztratil. To domácí udeřili ve 43. minutě, kdy se po chybě naší obrany kulatého nesmyslu zmocnil hráč Jilemnice, povodil si obranu a střelou pod břevno poslal domácí do vedení. Ve 45. minutě bylo se Spartakem ještě hůř, když po rohovém kopu naši nedokázali uhlídat domácího hráče, který poslal Jilemnici do dvoubrankového vedení.<br>Poměrem 2 :0 a góly do šatny skončil i první poločas. Střely na branku v poločase 0/0. Druhá půle začala zase chybami Spartaku. Ve 47. minutě nás zachránila tyč, v 58. minutě zase hrubá chyba Martina Procházky a domácí ji potrestali na 3:0.<br>Filip Kubát s Ondrou Petrem dohráli zápas se zraněními. Ale pozor, v 63. minutě jsme vystřelili poprvé mezi tyče, jenže do konce zápasu se už nic nestalo.<br><b>CHLAPI, TAKHLE SE O BODY NEHRAJE. NĚKTEŘÍ HRÁČI TO MĚLI JAKO VÝLET ZA KRÁSAMI JILEMNICE A NE ZA FOTBALEM.</b> Je třeba si položit otázku, jestli někteří hráči vůbec chtějí v Rychnově hrát, protože bez tréninku se krajská soutěž hrát nedá. Mon, 20 Oct 2014 06:27:37 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news223 Odveta proti Smržovce vyšla na výbornou http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=222 V <b>neděli 12.10.2014 </b> jsme mohli vidět souboj dvou nováčků krajské B třídy, z nichž si právě soupeř domácích aktuálně vede v soutěži lépe.<br>Spartak tak přivítal na svém hřišti nebezpečnou a dobře hrající Smržovku. Domácí měli hostům co vracet, všichni si pamatovali jarní domácí nášup od Smržovky v době, kdy se bojovalo o postup do B. třídy.<br>Zápas byl od začátku vyrovnaný bez výraznějších šancí. V 18. minutě mohl poslat domácí do vedení Martin Pfeifer, ale bohužel netrefil prázdnou branku. Ve 29. minutě Smržovka vstřelila vedoucí branku po hrubce domácí obrany. Poločas tak skončil 0:1.<br>Do druhého poločasu domácí nastoupili s odhodláním otočit skóre na svoji stranu, vypracovali si šance, ale opět bez efektu.<br>Rychnov se dočkal až v 67. minutě, kdy si zaběhl za hostující obranu Martin Pfeifer a ostrou střelou srovnal na 1:1. To kluky ještě víc nakoplo a tlačili se do útoku dál. V 85. minutě to bylo 2:1, když se k odraženému balonu ve vápně dostal Atanas Krastev a jeho tečovaná střela skončila v bráně.<br>Není příliš často k vidění, aby zápas řídila žena, v tomto případě sudí Kovářová, která si vedla velmi dobře. Mon, 13 Oct 2014 06:13:24 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news222 První výhra - proti Rokytnici http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality&p[id]=221 V <b>neděli 28.9.2014 </b> Spartak přivítal na svém pažitu mužstvo <b>Rokytnice</b>. V pěkném slunečném počasí <b>rychnovské Svatováclavské pouti</b> měli diváci možnost ještě předtím shlédnout zápas naší <b>Staré gardy</b>, která se utkala se starou gardou <b>Sokola Doubí</b> a vyhrála poměrem <b>4:2</b>.<br>Domácí chtěli už konečně vyhrát a odpoutat se ode dna tabulky. Diváci, kterých přišlo v pouťovou neděli přes 200 se radovali už ve 30. vteřině, když utekl Michal Sedlmajer po levé straně a střelou poslal naše kluky do rychlého vedení.<br>Domácí v první půli podržel gólman Pety Novotný, když chytil střelu, která mířila už už do branky. Hra byla vyrovnaná, ale více šancí ke vstřelení gólu měli domácí.<br>Druhý poločas byla Rokytnice lepší, její hráči více běhali, kombinovali a vytvořili si i gólové šance, ale domácí gólman chytal parádně. V 84. minutě utekl Kalina a zvýšil na 2:0 pro Spartak.<br>Domácí ještě v 91. minutě přidali ještě jeden gól, když naše nová posila David Demin přistrčil balón volnému Michalovi Sedlmajerovi, který svým druhým gólem navýšil na konečných 3:0 pro Spartak Rychnov. Zápas řídil výborně sudí Tomáš Kovařík. Wed, 01 Oct 2014 08:28:26 GMT http://spartakrychnov.cz/index.php?pg=archnews.php&t=Aktuality#news221